O mnie
Nil nisi bene 
Mów dobrze lub wcale ;)Mam na imię Ania. Jestem magistrem farmacji, ukończyłam Akademię Medyczną w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny) ze specjalnością analityka farmaceutycznego. Dalsze wykształcenie odebrałam w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Studia podyplomowe "Farmakoekonomika, Marketing i Prawo Farmaceutyczne" zakończyłam pracą zatytułowaną "Analiza potencjalnych zagrożeń i korzyści wynikających z wprowadzenia sztywnych marż/cen w polskim systemie refundacyjnym". Później pracowałam w wielu warszawskich aptekach.

Od 2014 roku piszę blog Buk nocą, gdzie zamieszczam recenzje książek oraz relacje z ciekawych wydarzeń literackich, takich jak Targi Książki czy Gazeta Pisarzy. Od przeszło dwóch lat publikuję artykuły w "Pulsie Farmacji", dotyczące głównie opieki farmaceutycznej. W tym roku ukończyłam "Kurs korekty wydawniczej" i "Kurs korekty dla zaawansowanych" oraz "Kurs redakcji merytorycznej", organizowane przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.

W 2016 roku postanowiliśmy z mężem założyć małą winnicę, powstały plany, zamówiłam sadzonki, zaczęłam gromadzić specjalistyczną literaturę na temat uprawy winorośli i wina, korespondowałam także z innymi właścicielami winnic i fachowcami. Pierwsze nasadzenia miały miejsce w tym roku, uprawiamy na razie pięć odmian, w sumie 360 krzewów na obszarze 12 arów. Jednocześnie postanowiliśmy poszerzyć naszą winiarską wiedzę. Za nami pierwszy zdany egzamin przeprowadzony przez polskiego przedstawiciela Wine & Spirit Education Trust (WSET, organizacja ta, działająca od 1969 roku, ma główną siedzibę w Londynie), czyli Wine rePublic. Dyplomy WSET są uznawane w branży winiarskiej i gastronomicznej na całym świecie, a co roku do egzaminów przystępuje ponad 55 tys. kandydatów.

W 2017 roku rozpoczęłam także pisanie bloga Projekt Winnica, gdzie umieszczam nasze zmagania związane z prowadzeniem winnicy, a także różne ciekawostki na temat wina.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz